Historia 2 tipy szkolne

Czy warto kupić? Sprawdź!

Zapoznaj się z dziejami Polski, Europy i świata zamkniętymi na kartach podręcznika

Zapoznaj się z dziejami Polski, Europy i świata zamkniętymi na kartach podręcznika

Historia to dziedzina nauki, która trzeba poznać osobiście. Szeroki zakres wiedzy zawarty w podręcznikach takich jak “Historia 2″ pozwala zrozumieć uczniom dzieje ludzkości, a także świata z dawnych lat. Historia nie tylko zaciekawia zasobem wiedzy, ale również uczy młodego człowieka szacunku do innych ludzi oraz rozbudza w nim kreatywności i samodzielne myślenie.

Dlaczego warto znać historię?

Każdego dnia, gdy budzimy się do życia, zaczynamy tworzyć swoją historię. Niektórzy z nas uwieczniają ją na fotografiach, natomiast inni opisują w pamiętnikach lub książkach. Dzięki wspomnianym zapiskom młode pokolenia Polaków będą mogły poznać życie ludzi oraz otaczający ich świat. 

Archeolodzy do dziś badają i odnajdują liczne księgi, naczynia czy narzędzia. Odkrycia te pozwalają nam bliżej poznać dawne cywilizacje takie jak starożytny Rzym, Egipt czy Mezopotamia. Dzięki pracy naukowców możemy przeczytać zapiski kryjące się w piramidach i zrozumieć, że to nie za sprawą magicznego napoju je zbudowano.

Podręcznik do historii pomoże uczniom zdać egzaminy końcowe, jak i przyczyni się do ich prawidłowego rozwoju. Dzięki tej nauce młodzi ludzie będą mogli przekazywać zdobytą wiedzę swoim dzieciom.

Podręcznik opracowany z pasją

Autor podręcznika “Historia 2” Jarosław Czubaty zadbał, aby zawarte w książce informacje były zgodne z najnowszą podstawą programową. Merytorycznie przygotowana treść została uzupełniona o ciekawe fotografie oraz mapy. Dzięki czemu każdy młody człowiek nauczy się czytania map oraz będzie mógł wyobrazić sobie zagadnienia związane z tematem lekcji.

Podręcznik opisuje dzieje nowożytne do 1815 roku i jest podzielony na siedem działów, a każdy z nich na rozdziały zakończone podsumowaniem. Książka pozwala nauczycielowi zaprosić uczniów do rozmowy, dzięki czemu zajęcia lekcyjne będą przyjemnością, a nie tylko smutnym obowiązkiem.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, które wydały podręcznik, cieszą się zaufaniem rodziców oraz grona pedagogicznego od 1945 roku. Materiały dydaktyczne tworzone przez wydawnictwo są nowoczesne oraz pozwalające uczniom w łatwy sposób przyswoić wiedzę.