Historia 2 tipy szkolne

Czy warto kupić? Sprawdź!

Z tym podręcznikiem nauczysz się historii!

Z tym podręcznikiem nauczysz się historii!

Czy historia 2 to jeden z lepszych i bardziej przystępnych podręczników dostępnych na rynku? Jakie metody nauki oferuje? I czy jest to lektura, która zainteresuje historią nawet tych, którzy dotychczas nie do końca przyjaźnie spoglądali na ten przedmiot? Odpowiednie podejście jest w nauczaniu bardzo ważne. Zdaje się, że twórcy podręcznika dla drugich klas szkół ponadpodstawowych doskonale zdawali sobie z tego sprawę. 

Dla liceum oraz technikum

historia 2 (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl) to podręcznik dedykowany uczniom drugich klas technikum oraz liceum ogólnokształcącego. Książka jest w stanie przygotować uczniów do egzaminu maturalnego, ale i zapewnić im odpowiednią dawkę wiedzy, jeśli ich dalszym krokiem w karierze edukacyjnej są studia historyczne. Oczywiście w drugim przypadku warto sięgnąć po dodatkowe książki oferujące zakres rozszerzony materiału. Jednak już sam podręcznik w formie podstawowej będzie wystarczającą zachętą do dalszej nauki. Cała książka została zaprojektowana w taki sposób, aby przedstawiać uczniom tematy w kolejności chronologicznej (każdy z nich został stworzony na podstawie aktualnej podstawy programowej). Rozdziały kończą się mini podsumowaniem oraz możliwością rozwiązania krótkiego testu. Ten pozwoli nam określić nasz stopień zaangażowania oraz ilość wiedzy, jaką udało nam się wyciągnąć z danego rozdziału.

Historia powszechna

Czego będą uczyć się drugoklasiści na zajęciach z historii? Przede wszystkim historii powszechnej świata i Polski. Raz bardziej szczegółowo będziemy przyglądać się innym krajom, innym razem to nasza ojczyzna będzie na pierwszym planie. Wszystko zależeć będzie od aktualnie omawianej na lekcjach epoki historycznej. Twórcy podręcznika zdecydowali się na umieszczenie w nim dużej ilości grafik oraz ilustracji z ciekawostkami. Dzięki temu tematy są łatwiej zapamiętywane przez uczniów, którzy kojarzą je z danymi zdjęciami i obrazami. Za najważniejsze tematy historyczne pojawiające się w podręczniku można uznać: początki świata nowożytnego, Rzeczpospolitą Obojga Narodów w XVI-XVIII wieku czy epokę napoleońską.